Pogromcy Smoczego Ognia
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum gildii Pogromcy Smoczego Ognia (Nexus)
 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Zasady Role Playing

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
Ghaneal

Ghaneal


Male Aquarius Horse
Liczba postów : 93
Data aktywacji : 12/04/2011
Wiek : 34
Skąd : Wrocław
Rasa : Orc / Tauren
Klasa : Shaman / Druid

Zasady Role Playing Empty
PisanieTemat: Zasady Role Playing   Zasady Role Playing EmptyCzw Kwi 21, 2011 7:40 pm

Dla tych którzy nie wiedzą - Role Playing polega po prostu na wczuciu się w swoją postać i odgrywaniu jej życia. Ponieważ nasza gildia wywodzi się z serwera RPG mam nadzieję, że uda się chociaż od czasu do czasu zorganizować eventy. Każdy będzie mile widziany, nawet jeśli nigdy wcześniej nie spotkał się z klimatyczną grą w WoWa. Jedyne czego wymagam to stosowania się do niżej zamieszczonych reguł. Ma być to dobra zabawa, odskocznia od czasami już monotonnej gry w WoWa. Mam tylko nadzieję, że podejdziecie do tego poważnie, bo celowe przeszkadzanie w odgrywaniu eventów będzie karane i to nie tylko wykluczeniem z gildyjnego RPG.

Zasady obowiązujące wszystkich, którzy będą chcieli wziąć udział w eventach:

1. Pierwsza i bardzo ważna zasada to pomysł na siebie - odgrywana postać musi mieć swoją historię, charakter... Może się wydawać, że to nie do końca istotne, lecz zapewniam, że jest to coś od czego każdy powinien zacząć i bardzo ułatwia późniejsze uczestnictwo w eventach. Pomyślcie jaka ma być postać przez was odgrywana, jakie zachowanie bądź cechy będą ją charakteryzować i jakie historie z jej życia sprawiły, że jest tym kim jest.

2. Konsekwencja - ważne jest, żeby podczas trwania jednego eventu być jedną i tą samą postacią (chyba, że odgrywa się kilka postaci pobocznych). Jeśli wasza postać przez pół eventu zachowuje się w dany sposób to nie może nagle przestać taka być, chyba że jest na to klimatyczne uzasadnienie związane z trwającym eventem. Konsekwencja wymagana jest wewnątrz jednego eventu, lecz nic nie stoi na przeszkodzie temu, żeby wasza postać "pozostawała sobą" poprzez kolejne eventy.

3. Ubiór - w RPG nie chodzi o to kto kogo szybciej zabije, nawet lepiej jeśli statyści w postaci NPCów bądź inni gracze będą zabijani jak najdłużej, aby był czas na zrobienie dużej ilości ciekawych screenów. Toteż jedyne wymaganie odnośnie ubioru to to, że musi on pasować do odgrywanej postaci. Tak więc nie ma przeszkód, aby szaman ele biegał z dwuręcznym toporem, czy nawet warek w clothach, o ile jest to zgodne z klimatem.

4. Panie! Toz to akceptacji otrzymac nie moze! - podczas eventu wszyscy, którzy w nim uczestniczą będą musieli dołączyć do kanału na TSie oraz chatu na WoWie, które to zostaną specjalnie stworzone na tę okazję. Będzie to kanał/chat do kontaktu między uczestnikami i do rozmów na temat scenariusza eventu. Wszelkie rozmowy, które mają coś wnieść do eventu muszą być prowadzone na /s. Wszystkie teksty wypowiedziane "na głos" muszą być pozbawione polskich znaków, wulgaryzmów oraz wszelkich nowożytnych wyrazów nie pasujących do klimatu Warcrafta typu: śmianie, nara, komputer itp.

5. Emotki a emotikonki - na chacie /s zabronione jest używanie wszelkiego rodzaju emotikonek, czyli tzw buziek, np. Smile Razz xD, lol. A wskazane jest używanie emotek w trzeciej osobie poprzez używanie komendy /e bądź ograniczonych nawiasem <> np. Nie mogles przeciez... <ukryl twarz w drzacych dloniach> Jestes potworem! Oczywiście nie uzywajcie ich z nadmiarem Wink

6. Jeśli wasza postać brała udział w wydarzeniach, które miały znaczący wpływ na aktualny stan świata, który otacza nasze postaci, to jej historia nie może odbiegać od mitologii Warcrafta. Co nie oznacza, że jakiś Krwawy Elf z wybujałą fantazją nie może powiedzieć, że był jedynym, który zauważył statek Draenei i to on, bez niczyjej pomocy, zestrzelił go. Te same historie, opowiadane przez różne osoby, mogą wyglądać zupełnie inaczej. Oczywiście historia waszej postaci nie musi być związana z epickimi wydarzeniami świata Warcraft. Wtedy pisząc ją możecie czerpać z wszystkiego co nosi miano fantasy, dopóki historia ta miała szansę wydarzyć się w świcie Warcraft.


Dla bardziej dociekliwych:
[You must be registered and logged in to see this link.]


Ostatnio zmieniony przez Ghaneal dnia Czw Sty 05, 2012 11:41 pm, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry Go down
Miyuki
Kotecek
Miyuki


Male Capricorn Dragon
Liczba postów : 23
Data aktywacji : 15/07/2010
Wiek : 35
Skąd : Kraków
Rasa : Blood Elf
Klasa : Paladyn, Mag

Zasady Role Playing Empty
PisanieTemat: Re: Zasady Role Playing   Zasady Role Playing EmptySob Kwi 23, 2011 8:09 pm

Ciekawie się zapowiada. Uczestniczyłem już raz w zaślubinach i weselu w WoWie (katedra Stormwind, pijaństwo w karczmie) i było bosko. Zresztą wtedy postacią trzymałem klimat bez przerwy. ^^
Wchodzę w to!
Trzeba wcześniej zgłaszać się z odgrywaną postacią, czy idziemy na żywioł, byle według zasad?
Powrót do góry Go down
http://soldzers-site.blogspot.com/
Puncu
Ociekający Zajebistością!
Puncu


Male Capricorn Horse
Liczba postów : 19
Data aktywacji : 15/07/2010
Wiek : 33
Skąd : Kraków
Rasa : Tauren/Troll/BE/Ork
Klasa : Sham/DK/Rog/Mag

Zasady Role Playing Empty
PisanieTemat: Re: Zasady Role Playing   Zasady Role Playing EmptySob Kwi 23, 2011 8:13 pm

Proponuje rozwinąć ten dział i np. zrobić poddział, w którym można będzie napisać historie swojej postaci ^^
Powrót do góry Go down
http://motorowerowo.pl/forum/member.php?action=register&refe
Ilijana

Ilijana


Female Pisces Tiger
Liczba postów : 36
Data aktywacji : 15/04/2011
Wiek : 38
Skąd : Wrocław
Rasa : Blood Elf
Klasa : Priest / Hunter

Zasady Role Playing Empty
PisanieTemat: Re: Zasady Role Playing   Zasady Role Playing EmptySob Kwi 23, 2011 8:34 pm

oooooooo ja jestem za historiami postaci Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry Go down
Puncu
Ociekający Zajebistością!
Puncu


Male Capricorn Horse
Liczba postów : 19
Data aktywacji : 15/07/2010
Wiek : 33
Skąd : Kraków
Rasa : Tauren/Troll/BE/Ork
Klasa : Sham/DK/Rog/Mag

Zasady Role Playing Empty
PisanieTemat: Re: Zasady Role Playing   Zasady Role Playing EmptySob Kwi 23, 2011 8:39 pm

Proponuje by ludzie którzy mają coś do powiedzenia, umówili się na TSie na osobnym kanale o ustalonej godzinie w celu omówienia tego i owego Wink
Powrót do góry Go down
http://motorowerowo.pl/forum/member.php?action=register&refe
Ghaneal

Ghaneal


Male Aquarius Horse
Liczba postów : 93
Data aktywacji : 12/04/2011
Wiek : 34
Skąd : Wrocław
Rasa : Orc / Tauren
Klasa : Shaman / Druid

Zasady Role Playing Empty
PisanieTemat: Re: Zasady Role Playing   Zasady Role Playing EmptyPon Kwi 25, 2011 3:52 pm

Miyuki napisał:

[...]
Trzeba wcześniej zgłaszać się z odgrywaną postacią, czy idziemy na żywioł, byle według zasad?
Ne pewno będzie paru chętnych którzy napiszą historię swojej postaci i będą "nią żyć". Mam zamiar organizować eventy, które będą miały mniej lub bardziej ustalony scenariusz, ale w każdym z nich znajdzie się miejsce dla kilku przypadkowych postaci. Jestem też jak najbardziej za tym, aby odbywały się całkowicie spontaniczne eventy i wtedy każdy może iść na żywioł Wink
Powrót do góry Go down
Zielonomi




Liczba postów : 18
Data aktywacji : 12/04/2011

Zasady Role Playing Empty
PisanieTemat: Re: Zasady Role Playing   Zasady Role Playing EmptyPon Kwi 25, 2011 8:26 pm

ja też jestem za historiami postaci lecz jak już wspomnialem w innym temacie 28 kwietnia zostanę pozbawiony internetu więc raczej się nie załapie ;/
Powrót do góry Go down
Ghaneal

Ghaneal


Male Aquarius Horse
Liczba postów : 93
Data aktywacji : 12/04/2011
Wiek : 34
Skąd : Wrocław
Rasa : Orc / Tauren
Klasa : Shaman / Druid

Zasady Role Playing Empty
PisanieTemat: Re: Zasady Role Playing   Zasady Role Playing EmptyPon Kwi 25, 2011 9:14 pm

Nie bój żaby Wink jeśli wszystko dobrze pójdzie to i po Twoim powrocie "do życia" eventy jakieś będą Wink nawet jeśli naprawdę długo ma Cię nie być Wink

Puncu napisał:
Proponuje by ludzie którzy mają coś do powiedzenia, umówili się na TSie na osobnym kanale o ustalonej godzinie w celu omówienia tego i owego
Bardzo dobry pomysł Wink na dniach stworzę odpowiedni subkanał na TSie i zgadamy się na rozmowę Razz
Powrót do góry Go down
Miyuki
Kotecek
Miyuki


Male Capricorn Dragon
Liczba postów : 23
Data aktywacji : 15/07/2010
Wiek : 35
Skąd : Kraków
Rasa : Blood Elf
Klasa : Paladyn, Mag

Zasady Role Playing Empty
PisanieTemat: Re: Zasady Role Playing   Zasady Role Playing EmptyWto Kwi 26, 2011 9:15 pm

Pytanie zasadnicze: musimy trzymać się ściśle mitologii Warcraft, czy wchodzą w grę inne światy fantastyczne (w szczególności chodzi mi o Sapkowskiego)?
Powrót do góry Go down
http://soldzers-site.blogspot.com/
Ghaneal

Ghaneal


Male Aquarius Horse
Liczba postów : 93
Data aktywacji : 12/04/2011
Wiek : 34
Skąd : Wrocław
Rasa : Orc / Tauren
Klasa : Shaman / Druid

Zasady Role Playing Empty
PisanieTemat: Re: Zasady Role Playing   Zasady Role Playing EmptyCzw Kwi 28, 2011 9:16 am

Uaktualniłem regulamin Wink w punkcie 6. masz swoją odpowiedź Wink
Powrót do góry Go down
Miyuki
Kotecek
Miyuki


Male Capricorn Dragon
Liczba postów : 23
Data aktywacji : 15/07/2010
Wiek : 35
Skąd : Kraków
Rasa : Blood Elf
Klasa : Paladyn, Mag

Zasady Role Playing Empty
PisanieTemat: Re: Zasady Role Playing   Zasady Role Playing EmptyPią Kwi 29, 2011 4:01 pm

To ja się wypisuję. Ni cholery nie znam świata Warcraft. :<
Powrót do góry Go down
http://soldzers-site.blogspot.com/
Ilijana

Ilijana


Female Pisces Tiger
Liczba postów : 36
Data aktywacji : 15/04/2011
Wiek : 38
Skąd : Wrocław
Rasa : Blood Elf
Klasa : Priest / Hunter

Zasady Role Playing Empty
PisanieTemat: Re: Zasady Role Playing   Zasady Role Playing EmptyPią Kwi 29, 2011 8:32 pm

Ja tez nie znam Smile Ale co to za problem poznac?
Powrót do góry Go down
Ghaneal

Ghaneal


Male Aquarius Horse
Liczba postów : 93
Data aktywacji : 12/04/2011
Wiek : 34
Skąd : Wrocław
Rasa : Orc / Tauren
Klasa : Shaman / Druid

Zasady Role Playing Empty
PisanieTemat: Re: Zasady Role Playing   Zasady Role Playing EmptySro Maj 04, 2011 10:31 pm

Miyuki napisał:
To ja się wypisuję. Ni cholery nie znam świata Warcraft. :<
Chodzi mi o to, żebyś nie zmieniał biegu wydarzeń. Nie musisz znać całej historii Warcrafta, bylebyś wiedział jak sprawy mają się teraz, musisz wiedzieć kto to jest Lich King, że Nocne Elfy są po stronie Ally, gobliny zachowują neutralność... Same podstawy Wink nie wypisuj się póki nie zobaczysz jak całość będzie się układać Wink ja też mistrzem RPG nie jestem, bo super wielkiego doświadczenia w tym nie mam Razz wszyscy będziemy się od siebie uczyć, ważne żeby była dobra zabawa Very Happy
Powrót do góry Go down
Miyuki
Kotecek
Miyuki


Male Capricorn Dragon
Liczba postów : 23
Data aktywacji : 15/07/2010
Wiek : 35
Skąd : Kraków
Rasa : Blood Elf
Klasa : Paladyn, Mag

Zasady Role Playing Empty
PisanieTemat: Re: Zasady Role Playing   Zasady Role Playing EmptyNie Maj 08, 2011 10:18 am

Jeśli mam być szczery, to świat Warcraft nie pociąga mnie, jakoś nigdy nie miałem ochoty poznać go bliżej. Poza tym historie swoich postaci opieram na wielu wpływach, głownie Sapkowski, Kossakowska i Alicja z Krainy Czarów. Zburzenie konwencji i stworzenie nowej na podstawie samego Warcraftu, to trochę jak gwałt na mojej wyobraźni. ^^'
Powrót do góry Go down
http://soldzers-site.blogspot.com/
Ghaneal

Ghaneal


Male Aquarius Horse
Liczba postów : 93
Data aktywacji : 12/04/2011
Wiek : 34
Skąd : Wrocław
Rasa : Orc / Tauren
Klasa : Shaman / Druid

Zasady Role Playing Empty
PisanieTemat: Re: Zasady Role Playing   Zasady Role Playing EmptyNie Maj 08, 2011 10:19 pm

Edit punktu 6 ;P
teraz chyba udało mi się ująć to co miałem na myśli Wink
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Zasady Role Playing Empty
PisanieTemat: Re: Zasady Role Playing   Zasady Role Playing Empty

Powrót do góry Go down
 
Zasady Role Playing
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Pogromcy Smoczego Ognia :: World of Warcraft :: Role Playing Game-
Skocz do: